Lasījumu maratons

Izstādes “Lietisko pierādījumu muzejs” laikā Rīgā 2020. gada 9. septembrī notika 24 stundu publisks lasījumu maratons, kurā personiskus stāstus par piedzīvoto vardarbību ģimenē lasīja gan cietušās sievietes, gan viņu atbalstītājas. Katra sieviete lasīja kādas citas stāstu, kopā radot drošu un uzticības pilnu vidi. Lasījumu maratonu varēja apmeklēt klātienē un tas tika translēts interneta radio.
Ar šo solidaritātes akciju mēs uz 24 stundām simboliski un burtiski pārtraucām klusēšanu, ko uzspiež vardarbības radītā stigma un sabiedrības aizspriedumi, liedzot iespēju daudzām izstāstīt savu stāstu un tikt sadzirdētām.

2020. gada decembrī Lasījumu maratons un tā dalībnieces ar lasījumiem piedalījās sabiedrisko mediju rīkotā labdarības maratonā “Dod pieci!” par vardarbības ģimenē mazināšanu. 2021. gada 18. augustā “Punctum” literatūras festivālā maratona dalībnieces kopā ar latviešu literātiem satikās kopīgos dokumentālu stāstu un dzejas lasījumos par vardarbības pieredzi.

2021. gada vasarā vairāku stundu lasījumu maratoni ir notikuši arī “Lietisko pierādījumu muzeja” izstādes laikā Varšavā un Tallinā , 2022. gada maijā - Šveices pilsētā Bernē ar vietējo sieviešu dalību.